Postimees: Viimsi vald pressib haljasalale ärihoonet

Ajakirjanik Kadri Tammepuu on avaldanud 25. aprilli Postimehes uurimusliku loo “Viimsi vald pressib haljasalale ärihoonet”.

Tsiteerime lugu, mis käsitleb Viimsi võimuliidu poolt vallamaja vastas asuvale rohealale ärihoone surumist, lubatud mahus:

“Kohalike jaoks algas Uustalu saaga kolm aastat tagasi, eskiisplaani arutamise ajal. Toona tuli vald välja mõttega, et ärimaja peab tulema 16 meetrit kõrge. Kaks-kolm korda madalamate majade omanikud hakkasid vihaselt vastu, rääkis Toomas Sabsay, kelle sõnul jäi kogukonnale vägisi mulje, et ärihoonest tahetakse teha hiljem kortermaja, mis on arendajale rahaliselt kasulikum, sest kui Kivistik juba puutumatu haljasmaa sihtotstarbe muutmiseks loa saab, siis ei tea iialgi, mida seal veel hiljem muudetakse. Sabsay arvates ei passi aedlinna kvartalisse aga kumbki: ei kõrge kortermaja ega ärihoone.

Teine naaber Ingmar Kristjansen meenutas: “Enne koosolekut saadetud küsimustele saime vallast ümarad, savisaarelikud vastused. Pärast koosolekut ei saadetud meile isegi protokolli, kuigi lubati, et rahvast hoitakse asjaga kursis.””

Täismahus saab Postimehe artiklit lugeda SIIT.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Postimehe veebist.

Loe samal teemal:

REPLIIK: vaata, mille poolt hääletasid vähem betooni ja rohkem rohelust lubanud Petersoo ja van Rens”

Uustalu DP sai keskkonnakomisjonis napi toetuse”

VIDEOD! Elanikud selgitavad vallaametnikele, et nendest ülerullimine arendaja kasuks pole õiglane”   

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: