Valik kaasava eelarve ideedest: parem avalik ruum

Viimsi Uudised tutvustab juhuslikus järjestuses ühtekokku kümmet kaasava eelarve konkursile esitatud ettepanekut, mis kõnetavad meie toimetust kõige rohkem.

Viimasena tutvustatav projekt kannab nime „Parem avalik ruum“ ja selle on esitanud Julia Trunova.

Projekti eeldatav maksumus on 50 000 eurot. Selle tutvustuses on muuhulgas märgitud:

“Ettepanekuks on suunata summa avaliku ruumi parendamiseks. Probleemiks on see, et Viimsi keskuse linnaruum on autokeskne ning jalgsi või jalgrattaga liikumine igapäevategemistes ei ole meeldiv. Puuduvad kõnniteedest eraldatud jalgrattateed. Kõnniteede ja sõiduteede vahel puudub haljastus. Väikevormid ja katendid ei ole läbi mõeldud. Sama probleemiga ei ole tahtnud tegeleda ka äri- ja kaubandushoonetega kinnistud, kus sissepääsude esised alad on mittefunktsionaalsed ning kohati puuduvad ka kaasaegsed jalgrattahoidjad. Avaliku ruumi kavandamisel ei ole kaasatud arhitektid ja (inim)liikuvuse eksperdid. Isegi uute bussiootepaviljonide kavandamisel ei olnud arhitektid kaasatud. Tulemuseks on juhuslik ja halvasti toimiv avalik ruum, mis autota liiklejale midagi ei paku.

Rääkides konkreetsest summast, siis tuleks alustada hea tava kohasest avaliku ruumi arhitektuurikonkursist, mis hõlmab kogu keskust ja muid olulisi kergliiklusühendusi ning leida pikaajalisem koostöövõimalus maastikuarhitektidega.

/—/

Trajektoorid, mis on autota liiklemisel igapäevaselt olulised:

Ranna tee, Muuli tee, Nelgi tee, Rohuneeme tee, Paadi tee, Randvere tee (ka see osa, mis on kahe ringi vahel). Seejuures on nendel trajektooridel avalik ruum suures osas kergliiklejale puudulik. Kergliiklusteed asuvad suures osas sõiduteede ääres või sõidu- ja kergliikustee vaheline haljasala ei ole tegelikult haljastatud. Välimööbel ja selle paigutus ei ole läbi mõeldud või puudub või ei ole funktsionaalne. Kohati ei ole kergliiklusteed omavahel funktsionaalselt ühendatud ja kasutajad peavad tegema ebamugavaid põikeid või läbima autokeskkonda (nt parklat, manööverdusala või teeperve) /—/”

Täies mahus saab antud ideega tutvuda SIIN.

Tunnusfoto: Ettepaneku autori poolt projektile lisatud illustreeriv pilt.

Loe samal teemal:

„Valik kaasava eelarve ideedest: nutikas koolitoidu ülejäägi päästmine“

„Valik kaasava eelarve ideedest: Schmidti muusem Naissaarel”

„Valik kaasava eelarve ideedest: BMX krossirada“

„Valik kaasava eelarve ideedest: Pärnamäe veehoidla ümbruse väärtustamine“

„Valik kaasava eelarve ideedest: Reinu tee skatepark”

Valik kaasava eelarve ideedest: Tammneeme sadama sissesõidu süvendamine”

“Valik kaasava eelarve ideedest: uisuplatsi rajamine”

“Valik kaasava eelarve ideedest: Mõisapargi tiigi puhastamine ja korrastamine”

“Valik kaasava eelarve ideedest: liikumispuudega inimeste parem juurdepääs ühiskondlikele hoonetele”

Viimsi Uudised

Jaga: