MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 6. osa

Varakevad on heitlik ning sageli pettekujutelmi tekitav aeg – näiteks võib tuppa paistava mõnusa päikese mõjul õue ilma sallita jalutama minek lõppeda külmetusega.

Nii juhtus minulgi, et lugesin kusagilt toitumissoovitustest, et on täielik müüt pähklite kaalu tõstev mõju. Tegelikult organism hoopiski vajavat hädasti pähklites sisalduvaid kasulikke aineid, sealhulgas rasvu ning lõppekokkuvõttes aitavat need isegi kaalu alandada. Oh mis rõõm – selle teadmise mõjul avastasin endaski orava ning hakkasin õhtuti trennist tulles erinevaid pähkleid krõbistama. Ja loomulikult tulid eelneva pikaajalise trenniga kaotatud kilod nagu niuhti tagasi! Mine võta nüüd kinni, kas põhjus oli liigses pähklite annuses või neile peale rüübatud õlle koguses😊

Kehal on mälu ning tegelikkuses tähendab see, et kaalu langetamiseks tuleb ikkagi teha pidevalt trenni rohkem ning piirata oma maitsmisrõõme. Õnneks muutis Viimsi MyFitnessi treener Ene Ottokar veebruaris oma body balance’i programmi intensiivsemaks ning lubas, et märtsi keskel tuleb täiesti uus kava. Ootan põnevusega. Ka praegune kava on võrreldes talvise meditatiivse trenniga kiirem ja harjutused tehniliselt keerulisemad ning suuremat pingutust nõudvad. Mis kokkuvõttes annab korraliku koormuse, isegi parema kui mõnikord jõusaalis oma mugavustsoonis toimetades end sundida jaksan. Lisaks on rühmatreeningul võrreldes nö vaba graafikuga jõusaalis käimisele kindel rutiin, mis ajalise sobivuse korral on samuti hästi motiveeriv. Trenni tuleb minna ka siis, kui väga ei viitsiks. Ja peeglitega stuudios pole praktiliselt võimalik viilida😊

„Kehal on mälu ning tegelikkuses tähendab see, et kaalu langetamiseks tuleb ikkagi pidevalt teha trenni rohkem ning piirata oma maitsmisrõõme.“

Vähemalt ühe trenni nädalas teen jätkuvalt jõusaalis hantlite ja jõumasinatega. Paar-kolm korda püüan teha tunnikese kardiot mõnel trenažööril.  Kõige selle tulemusena olen tagasi punktis, kus pool soovitud kaalukaotusest on tehtud, aga see teine pool jätkuvalt veel ees. Aega on eesmärgiks valitud perioodi lõpuni kaks ja pool kuud ning kui tõesti miski muu ei aita, tuleb läbi teha kevadine õllepaast.

Rävala klubis jõusaalist otse spaasse

Seekordne linnas spordiklubitamine viis mu trenni MyFitness Rävalasse. See on väga omapärase liigendusega läbi mitme korruse rajatud trennialade kogum, mida kroonib suur spaabassein ühes mullivanni, auru- ning tavasaunaga.

Rävalas tõstad kangi või jooksed trenažööril ning samal ajal vaatad, kes Radissoni hotelli sisenevad ja väljuvad või kuidas peegeldub valgus Maakri kvartali pilvelõhkujatelt. Väga lahe koht oma trennirutiini vahelduse lisamiseks.

Pärast trenni spaas lõõgastudes saab kokkuvõttes mõnusa fiilingu pikemaks ajaks. Lisaks on  Rävala klubis võimalik kasutada mitmeid massaažiteenuseid: spordimassaži, ravimassaaži, füsioteraapiat ning spetsiifilisi liigeste ja lihaste toimet parandavaid protseduure. Kes soovib, saab ka end solaariumis jumestada.

P.S.

Mihkel Raud kirjutab oma viimatises Eesti Naise kolumnis, et ainuke toimiv nipp kaalust alla saada on kaal aknast alla visata. Tõepoolest on Erki Noolel õigus – asju tuleb nimetada nende õigete nimedega.

Ivo Rull,

kehakultuuritegelane

Loe samal teemal:

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 1. osa”

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 2. osa”

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 3. osa” 

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 4. osa”

MyFitnessi blogi ehk trennides parema elu poole, 5. osa”

Järgmine Ivo Rulli trenniblogi ilmub aprillis.

Viimsi Uudised

Jaga: